İş hayatında faaliyet gösteren bir çok firma her geçen gün gelişen sektörlerinde kendilerini geliştirmek ve artı değer katmak için çalışırlar. Firmaların bu çabasının getirisi olarak hemen hemen her sektörde rekabet günden güne artarak devam eder. Bu yorucu iş hayatı içerisinde firmanın yapılanmasını sağlam temellere dayandırmak bir zorunluktur denilebilir.

Günümüzde büyük firmaların çoğu alt yapı sistemlerini sağlam bir şekilde kurarlar. Özellikle kalabalık araç filosuna sahip olan firmaların vazgeçilmez sistemlerinden bir tanesi de araç takibi sistemleridir. Bu sistemler aracılığıyla firma mümkün olduğunca yüksek seviyede kar amacı güder. Araç takip sistemleri kullanıldıkları firmalara oldukça önemli avantaj sağlarlar.

Saha operasyonları yoğun olan firmalar bu sistemler ile sahadaki personellerini kontrol altında tutabildikleri gibi firmanın verimliliğini de bu sistemin sunmuş olduğu raporlamalar sayesinde arttırabilirler. Sistem aracılığı ile ; sahada çalışan tüm araçların aynı anda hangi noktalarda oldukları haritalar üzerinden takip edilebilir. Saha personelinin güzergahı dışında bir noktada durması, farklı bir yol izlemesi, sürücü hataları kolaylıkla tespit edilebilir. Daha büyük zararlara yol açmadan personel ikaz edilebilir. İş akışının düzenli bir şekilde ilerlemesi sağlanabilir.

Firmalar için zaman işgünü içerisindeki en büyük değerdir. Zamanında teslim edilemeyen siparişler, zamanında yetişilemeyen toplantılar, müşteri ziyaretleri firmaya olumsuz yönde yansır. Zamanın en planlı şekilde kullanılması için araçların kullanmış oldukları güzergahlar son derece önemlidir. Özellikle trafik yoğunluğunun fazla olduğu büyük şehirlerde zaman kaybedilmeyecek yolların tercih edilmesi iş planı içerisinde belirlenebilir.

Araç Takibi Sistemleri İle Filonuz Kontrol Altında

Filonuzu tek tuşla kontrol etmenizi sağlayacak araç takibi sistemleri, uydu üzerinden GPS / GPRS aracılığıyla sizlere anlık raporlamalar sunmaktadır. Araçların hız limitlerine kadar her şeyi belirleyebilme imkanını size sunan bu sistemler aynı zamanda;

  • İhlal edilen trafik kurallarını
  • Güzergah ihlallerini
  • Uzun mola sürelerini
  • Şahsi kullanımların kaç km olduğunu
  • Yakıt tüketim miktarını

Tespit edebilirsiniz. Bu veriler ışığında yakıt tüketimini minimuma indirecek güzergahları belirleyebilir kar elde edebilirsiniz.

Firmanız için takip sistemi kullanımına karar verdiğinizde hangi firma ile çalışacağınızı iyi bir şekilde araştırmalısınız. Sektörde birbirinden farklı bir çok firma faaliyet göstermektedir. Ancak sizlere istediğiniz imkanları sunabilecek deneyimde firmaların sayısı oldukça azdır. Bu nedenle tercih yapmadan önce karşılaştırma yapmanız faydalı olacaktır. örneğin bazı firmalar kullanıcılarına raporlama sisteminde grafikler sunmazken alanında deneyimli olan ve uzun yıllardır sektörde faaliyet gösteren firmalar tüm raporlamaları sizlere ayrıntılı bir şekilde istediğinizde grafikler yardımıyla sizlere sunarlar.